Opolski Klaster Informatyczny

Opolskie Stowarzyszenie Gospodarczo-Społeczne w Opolu

 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
 • 1

Członkowie


Imagination Studio Sp. z o.o.

Imagination Studio jest agencją interaktywną oferującą kompleksowe usługi w zakresie budowania wizerunku, wsparcia sprzedaży i marketingu w nowoczesnych mediach interaktywnych.

Imagination Studio to grupą profesjonalistów i pasjonatów od wielu lat działających w zakresie szeroko pojętego marketingu i technologii internetowych. Wykorzystujemy naszą wspólną dogłębną wiedzę i radość tworzenia. Elastycznie regujemy na zmienne oczekiwania klientów.

Początki naszej działalności na rynku technologii i kreacji internetowej sięgają roku 1998. Początkowo jako spółka cywilna, a od stycznia 2003 jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wspieramy naszych klientów w działaniach biznesowych.

Dane teleadresowe

Imagination Studio Sp. z o.o.
45-324 Opole, ul. Łowicka 1
telefon: +48 77 455 28 43
mobile: +48 602 429 905

biuro@imagination.pl

Politechnika Opolska

Politechnika Opolska

dr inż. Marcin Kamiński
Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki
Instytut Układów Elektromechanicznych i Elektroniki Przemysłowej
Katedra Robotyki i Zastosowań Informatyki
ul. Luboszycka 7, 45-036 Opole
tel. +48 77 453 84 47-49 w. 133, tel./fax: +48 77 453 64 39 m.kaminski@po.opole.pl

Dane teleadresowe


Zakład Usług Informatycznych inFra

Zakład Usług Informatycznych inFra założony został w 1988r. Od tej pory działa jako producent oprogramowania wspomagającego zarządzanie podmiotami gospodarującymi i innymi jednostkami organizacyjnymi (biura, urzędy), oraz jako dostawca sprzętu komputerowego.

Zakład nasz stworzył i ciągle rozwija zintegrowany system informatyczny obsługujacy przedsiębiorstwo w sposób kompleksowy.

Posiadamy bogate doświadczenie i potencjał w zakresie: - doradztwa związanego z informatyką - instalacji systemów informatycznych i dostosowywania ich do specyficznych potrzeb użytkownika - wdrażania systemów informatycznych - nadzoru nad wdrożonymi systemami      

Dane teleadresowe

Zakład Usług Informatycznych INFRA Sp. z o.o.
45-315 OPOLE, ul Głogowska 35
tel. (077) 454-24-65
fax (077) 454-24-66

infra@infra.pl

Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu

Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu jest jedyną w Polsce wyższą uczelnią zawodową o profilu wyłącznie medycznym i jedyną uczelnią medyczną na Opolszczyźnie. Uczelnia została utworzona 1 maja 2003 roku. Zapewnia edukację kadry medycznej według najnowszych standardów, zgodnych z wymogami Unii Europejskiej. Uczelnia kształci studentów w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym na kierunkach: Pielęgniarstwo, Położnictwo, Fizjoterapia, Kosmetologia oraz Zdrowie Publiczne. Po uzyskaniu zgody MNiSW planowane jest uruchomienie kształcenia na kierunku PIELĘGNIARSTWO - studia II stopnia. Studenci PMWSZ, obok przedmiotów kierunkowych uczą się również języków obcych (angielski lub niemiecki do wyboru) oraz informatyki, aby po skończeniu studiów móc swobodnie funkcjonować w dzisiejszym świecie, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Praktyczna nauka zawodu odbywa się na najlepszych oddziałach szpitali opolskich, pod opieką fachowej, wysoko wykwalifikowanej kadry. Stawiamy nacisk przede wszystkim na umiejętności praktyczne, tak ważne w zawodach pielęgniarki, położnej i fizjoterapeuty, ale dbamy również o solidne podstawy teoretyczne oraz - co jest niezwykle istotne w zawodach medycznych - pragniemy wpajać studentom nawyk ustawiczne¬go kształcenia, wskazując, jak szybko zmienia i poszerza się dziś wiedza medyczna. Naszym studentom zapewniamy możliwości wszechstronnego rozwoju. Działają liczne studenckie koła naukowe oraz sportowe. Uczelnia organizuje również konferencje i sympozja naukowe, z udziałem zaproszonych wykładowców. Przy organizacji tego typu spotkań dużą aktywnością wykazują się studenci – członkowie kół naukowych. Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa ściśle współpracuje w dziedzinie naukowo-dydaktycznej z Akademią Medyczną we Wrocławiu oraz z Uniwersytetem Opolskim.

Dane teleadresowe

Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu

ul. Katowicka

68 45-060 Opole,

tel. 77 44 10 882


NETKONCEPT.COM Spółka jawna

Firma netkoncept.com powstała w 2001 roku. Początkowa działalność to głównie projektowanie, wdrażanie i utrzymywanie witryn internetowych. Obecnie specjalizujemy się w budowaniu i wdrażaniu unikalnych systemów bazodanowych, systemów eCommerce, eGovernment oraz systemów zarządzania treścią stron internetowych. Do tego celu wykorzystujemy głównie model cloud computing. Prowadzimy stałą współpracę z jednym z największych operatorów usług telekomunikacyjnych - GTS Poland, który udostępnia nam nowoczesną, profesjonalną i bezpieczną platformę serwerową zlokalizowaną w internetowym centrum danych. Zaufało nam już ponad 300 instytucji publicznych oraz przedstawicieli biznesu.

Tworzymy kreatywny zespół fachowców posiadających wykształcenie wyższe informatyczne i ekonomiczne oraz wieloletnie doświadczenie w branży usług internetowych i programistycznych, które zapewnia najwyższą jakość produktów i usług.

Nasza oferta (kluczowe produkty i usługi):

 • sky.cms - strony internetowe budowane w oparciu o system zarządzania treścią (CMS).
 • Sklepy internetowe (eCommerce).
 • Biuletyn Informacji Publicznej - system publikowania informacji publicznej (BIP).
 • Dedykowane narzędzia B2B, B2C - cenniki internetowe wraz z narzędziami do automatycznego opracowywania specyfikacji.
 • Systemy do obsługi biur pośrednictwa pracy.
 • Systemy do obsługi programów lojalnościowych.
 • Systemy do obsługi programów afiliacyjnych.
 • Systemy rejestracji czasu pracy wykorzystujące czytniki biometryczne lub karty magnetyczne.
 • Systemy informacji turystycznej.
 • Prezentacje multimedialne na strony www i nośniki CD/DVD/pendrive.
 • Mapy interaktywne: turystyczne, terenów inwestycyjnych i plany miast na strony www, infokioski i nośniki CD/DVD/pendrive.
 • Infomaty (infokioski) - multimedialne kioski informacyjne.
 • Internetowe kamery widokowe z dedykowanym oprogramowaniem prezentacyjnym.
 • Kamery i instalacje do transmisji obrad sesji rady miejskiej lub rady gminy oraz archiwizowanie
 • i udostępnianie nagrań na stronie  internetowej urzędu.
 • Internetowe kamery monitorujące, systemy monitoringu.
 • Systemy elektronicznego obiegu korespondencji.
 • Dedykowane serwisy internetowe.
 • Aplikacje dedykowane - budowane na zamówienie, według potrzeb klienta, aplikacje internetowe (intranetowe) oraz programy funkcjonujące pod kontrolą systemu Windows.

 

Dane teleadresowe

NETKONCEPT.COM Spółka jawna
ul. Partyzancka 5a
45-801 Opole
Tel.: +48 77 545 30 60
Faks: +48 77 545 30 68

info@netkoncept.com

ZAP Soft

Firma ZAP SOFT posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu kompleksowych rozwiązań automatyki przemysłowej, systemów pomiarowych oraz usług informatycznych z nimi powiązanych - od produkcji i montażu elektroniki podsystemów automatyki przemysłowej, poprzez dostarczanie i rozwój niezbędnego oprogramowania komunikacyjnego i wizualizacyjno-kontrolnego (SCADA), aż po specjalistyczne moduły analizy danych opracowane w dziale naukowo-badawczym Firmy.

Rozwiązania naszej firmy dedykowane są głównie dla inwestorów instytucjonalnych i prywatnych zainteresowanych systemami monitoringu i sterowania: stacji wodociągowych, przepompowni ścieków, elektrowni i farm wiatrowych oraz instalacji przemysłowych innych branż. Firma ZAP SOFT oferuje usługi w zakresie kompleksowych dostaw, projektowania, montażu, uruchamiania, monitorowania, wizualizacji i modernizacji systemów automatyki. Oferowane usługi świadczone są na najwyższym poziomie dzięki bogatemu doświadczeniu w prototypowaniu, produkcji, modernizacji, wdrażaniu i eksploatacji systemów monitoringu procesów przemysłowych. Firma posiada również własny dział badawczy opracowujący m.in. innowacyjne rozwiązania techniczne i algorytmy na potrzeby własnych produktów, realizowanych projektów oraz prac zleconych. Dynamicznie rosnące wymagania w zakresie rozwiązań stosowanych w obsługiwanych branżach mobilizują firmę do prowadzenia coraz bardziej zaawansowanych prac badawczych, konstruowania nowych i udoskonalania dotychczas proponowanych rozwiązań. Firma ZAP SOFT, będąc jednocześnie konstruktorem i producentem, doskonale zna swoje produkty i tym samym zapewnia Klientom gwarancję najwyższej jakości i bezpieczeństwa.    

Dane teleadresowe

ZAP Soft

ul.Lipowa 7
46-060 Folwark
tel. (+48) 602 558 205
fax.(+48) 77 457 25 39

biuro@epomiar.pl

Szpital Wojewódzki w Opolu

Dane teleadresowe

Szpital Wojewódzki w Opolu

ul Kośnego 53

tel. (77)4433100, fax. (77)4433110

 

sekretariat@szpital.opole.pl

HSI Sp. z o.o.

HSI (Hardware Software Integrator) jest firmą z tradycjami sięgającymi 1989r. Z naszych usług oraz naszego sprzętu komputerowego korzysta znaczna część przedsiębiorstw i instytucji naszego regionu. Na naszych komputerach uczą się przyszli inżynierowie i magistrzy opolskich uczelni - Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego.

Znak firmowy Centrum Komputerowego możemy także znaleźć w pracowniach komputerowych w szkołach województwa opolskiego oraz małych, średnich i wielkich firmach, a przede wszystkim w domach kilku tysięcy osób prywatnych. Działamy także bardzo intensywnie w segmencie SOHO (małe i średnie firmy) – kompleksowo obsługując naszych Klientów i dostarczając im cały wachlarz produktów i usług. Kompleksowość naszej oferty polega na zintegrowaniu wszystkich niezbędnych elementów działu IT : sprzętu, oprogramowania, wdrożenia, opieki serwisowej, materiałów eksploatacyjnych oraz produktów i usług dobranych dokładnie pod wymagania Klienta. Taka „szyta na miarę” współpraca jest powodem do wielkiego zadowolenia naszych obecnych klientów o czym mogą świadczyć pozytywne referencje.

W ciągu 22 już lat działalności udało nam się także zbudować sprawny i wydajny dział programistyczny oraz sekcje wdrożeń systemów ERP. Programiści tworzą nowe oraz integrują obecne systemy naszych klientów. Jesteśmy autorami wielu systemów wspomagających pracę firm i urzędów ( system BIP, system obsługi serwisu, system wspomagania produkcji mebli, obieg dokumentów, system kart urlopowych itp. ) W szybki i niedrogi sposób tworzymy systemy www, portale, strony firmowe oraz biuletyny informacji publicznej. Dział systemów ERP zajmuje się wspomaganiem biznesu i wdrożeniami oprogramowania wspomagającego pracę działu handlowego, produkcji, kadr i księgowości. Ułatwiamy i organizujemy procesy zachodzące w przedsiębiorstwach wprowadzając ergonomię działań i redukcję kosztów.

Przekrój działalności :

1. Sprzedaż sprzętu komputerowego - komputery, notebooki, peryferia, akcesoria - materiały eksploatacyjne (tonery, tusze itp.)

2. Serwis sprzętu komputerowego

 

 • naprawy i konserwacje w serwisie lokalnym
 • grupa interwencyjna 
 • serwis dojazdowy 
 •  outsourcing usług IT dla firm i urzędów

 

3. Systemy i witryny WWW 

 

 • kreacje stron i portali www 
 • tworzenie systemów wspomagających prace firm 
 • tworzenie Biuletynów Informacji Publicznej 
 • hosting stron, poczty i baz danych w dwóch nowoczesnych serwerowniach

 

4. Systemy do zarządzania firmą ERP

 

 • wdrożenia oprogramowania klasy ERP
 • wdrożenia Comarch Optima, Comarch XL, RAKS SQL, ENOVA  
 • budowa i wdrażanie systemów B2B gemekis.pl

 

Dane teleadresowe

HSI Sp. z o.o.

ul. Katowicka 50
45-061 Opole
NIP: 754-033-48-43

telefony:
(077) 442 71 71 - księgowość / rozliczenia
(077) 442 71 67 - księgowość / rozliczenia

fax. : (077) 4427162

biuro@hsi.pl

Agencja Informatyczna Sprinter

Agencja Informatyczna SPRINTER jest firmą z ugruntowaną pozycją w zakresie profesjonalnej działalności technicznej. Oferuje kompleksową obsługę w zakresie rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw oraz instytucji - od rozpoznania potrzeb klienta i projektu, poprzez wdrożenie, aż po nadzór i opiekę serwisową.

Firma specjalizuje się w tworzeniu dedykowanych systemów komputerowych i informatycznych, wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjnych dla przemysłu i biznesu. Sprinter dostarcza kompleksowe rozwiązania w postaci: systemów ERP integrujących działania przedsiębiorstwa na wszystkich szczeblach i obszarach zarządzania, systemów B2B (Sfera B2B) zapewniających integrację systemów informatycznych podmiotów partnerskich, systemów sprzedaży (w tym mobilnych), finansowo- księgowych, kadrowo-płacowych, zarządzania procesem produkcyjnym, wspomagania relacji z klientami (CRM) oraz zarządzania zleceniami serwisowymi (Sfera Serwis).

Ofertę firmy uzupełniają rozwiązania w zakresie systemów fiskalnych, serwerowych oraz instalacji urządzeń peryferyjnych i pozostałej infrastruktury informatycznej. SPRINTER projektuje i wykonuje sieci teleinformatyczne, witryny internetowe, sklepy internetowe, indywidualne aplikacje WEB, świadczy bezpieczne usługi hostingowe oraz usługi w zakresie integracji i rozszerzania funkcjonalności systemów komputerowych.

Od 10 lat zespół specjalistów tworzy zawansowane systemy obliczeniowe, akwizycji, przetwarzania i prezentacji danych oraz systemy wizyjne do analizy obrazowej (imaging systems) dla przemysłu. SPRINTER posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu badań przemysłowych oraz prac rozwojowych związanych z tematyką rynku energii, odnawialnymi źródłami energii - przede wszystkim w zakresie energetyki wiatrowej.

Dane teleadresowe

Agencja Informatyczna Sprinter
ul. Budowlanych 64
45-123 OPOLE
tel./fax 77 453 97 87
tel./fax 77 441 94 44
tel.kom. 602 32 57 77

biuro@sprinter.com.pl

BinarTech Sp. J. Aksamit

W BinarTech tworzymy produkty w szeroko pojętej technologii mobilnej. Budujemy m.in. aplikacje na platformy iPhone/iOS, Android, Windows Mobile, Symbian, BlackBerry i J2ME.

Dane teleadresowe

BinarTech Sp. J. Aksamit
ul. Kowalska 1
45-588 Opole

pawel.aksamit@binartech.com

BlueSoft S.J.

Rozpoczęliśmy swoja działalność w 1993 roku. Specjalizujemy się w projektowaniu i budowie: systemów okablowania strukturalnego, sieci teleinformatycznych wraz z dostawą sprzętu komputerowego, rozwiązań telekomunikacyjnych.

Wdrażamy również systemy: kontroli dostępu, telewizji przemysłowej, instalacje przeciwpożarowe oraz integrujemy je w systemy BMS.

Zajmujemy się również dystrybucja oprogramowania komputerowego czołowych producentów oraz budowa autorskiego oprogramowania komputerowego, dedykowanego pod indywidualne potrzeby klientów.

Świadczymy usługi hostingowe oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny sprzętu komputerowego.

Dane teleadresowe

BlueSoft Łukasz Matura, Grzegorz Rutkowski, Jerzy Spólnicki S.J.
45-310 Opole, ul. Ozimska 182
Telefon: (077) 4418100
Fax: (077) 4418103

biuro@bluesoft.pl

Naczelna Organizacja Techniczna, Federacja Stowarzyszeń Naukowo- Technicznych Rada w Opolu

Dane teleadresowe

NOT Opole

ul. Katowicka 50
45-061 OPOLE
tel. 77 4537187    


ATABAJT Roik, Słowik, Mazurkiewicz spółka jawna

Firma ATABAJT jest wiodącym w regionie dostawcą sprzętu komputerowego i usług IT . Doświadczenie zdobyte w ciągu dwudziestoletniej działalności firmy, pozwala oferować kompleksowe rozwiązania dla klientów biznesowych i użytkowników indywidualnych.

Wysokie kompetencje pracowników serwisu, dysponującym rzetelną wiedzą , profesjonalnymi narzędziami oraz stanowiskami diagnostycznymi pozwalają na szybkie i skuteczne naprawy sprzętu komputerowego.

Dane teleadresowe

"Atabajt" Roik, Słowik, Mazurkiewicz spółka jawna

ul. Kośnego 50
45-372 Opole

tel.: 077 454 33 93 ; 077 453 15 38;
tel./fax: 077 454 33 93; 077 402 17 86

atabajt@atabajt.com.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego